Rama i shtron darkë Vuçiqit atje ku e priti Kurtin

Kanë mbërritur në Elbasan delegacionet e presidentit serb, Aleksandër Vuçiq, kryeministrit maqedonas, Zoran Zaev dhe mikpritësit Edi Rama, për darkën zyrtare dhe pjesën e parë të agjendës dyditore të takimit të radhës në kuadër të nismës “Ballkani i Hapur”.

Kryeministri Rama e pret liderin serb aty ku takoi disa javë më parë dhe kabinetin qeveritar të Kosovës së drejtuar nga Albin Kurti.

Forca të shumta kanë shoqëruar delegacionet në restorant, kjo edhe pas protestës së zhvilluar në Tiranë më herët kundër “Ballkanit të Hapur”.

Go to TOP