Një grua goditet nga vetura në Fushë Kosovë, vdes në vend

Një aksident trafiku me fatalitet është raportuar të ketë ndodhur dje në fshatin Harilaq të Fushë Kosovës.

Policia ka bërë të ditur se është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që me veturë ka goditur këmbësoren, femër shtetase siriane.

Në vendin e ngjarjes ka dalë prokurori i shtetit dhe një ekip mjekësor.

Mjeku përgjegjës ka konstatuar se trupi i viktimës është pa shenja jete.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje, ndërsa trupi i pa jetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion. 

Go to TOP