SPORT

Chiellini thotë se Allegri e frymëzoi Juventusin drejt fitores

Giorgio Chiellini ka rrëfyer se si fjalët e Massimiliano Allegrit e motivuan atë dhe skuadrën e Juventusit për ndeshjen kundër Salernitanas, megjithëse nuk ka treguar saktësisht se çfarë u kishte thënë trajneri.

Bianconerët shënuan dy gola në udhëtim përmes Paulo Dybala e Alvaro Morata duke u kthyer te fitorja dhe duke i marrë tri pikët.

Kjo ishte një fitore shumë e nevojshme për Zonjën e Vjetër kishte humbur nga Chelsea dhe Atalanta, ndërkohë që klubi është duke u hetuar për tarifa ‘të fryra’ të transferimeve.

(Foto: Twitter/JuventusFC)

“Ishte një paraqitje e mirë, por trajneri i përdori fjalët e duhura dje (e hënë) dhe sot (e martë) për të na lënë të kuptojmë se çfarë duhej të bënim”.

Shfaq më shumë
//nessainy.net/4/3473483