SPORT

Zyrtare: Kounde mbetet jashtë për ndeshjen hapëse, po ashtu edhe tre lojtarë të tjerë që klubi nuk llogaritë në ta

Barcelona ka publikuar listën zyrtare për ndeshjen e sotme që zhvillohet në “Camp Nou” kundër Rayo Vallecanos.

Në listën e Xavi Hernandez janë 23 futbollistë që do të përballen në ndeshjen e parë zyrtare për sezoni, 2022-23.

Nuk janë përfshirë emra si Samuel Umtiti dhe Martin Braithwaite, në të cilët klubi nuk llogarit dhe që do të largohen para 31 gushtit.

Mungon edhe Sergino Dest, largimi i të cilit nga klubi po forcohet orët e fundit, me Manchester Unitedin që është vënë pas tij.

Jules Kounde është i vetmi lojtarët e nënshkruar dhe rinovuar që nuk ka mundur të regjistrohet në La Liga.

Prandaj Robert Leëandoëski, Raphinha, Andreas Christensen, Fanck Kessie, Ousmane Dembelé dhe Sergi Roberto janë prezent në listë.

Shfaq më shumë
Back to top button
escort mersin - izmir escort