VIDEO/ Kapet fort në karrige, pamjet virale që tregojnë se Putin është sëmurë 

Disa pamje gjatë takimit të Vladimir Putin të martën tregonin se presidenti rus dukej në gjendje jo të mirë shëndetësore. Ai shihet teksa mbahet në mënyrë të pazakontë pas karriges me dorën e majtë, ndërkohë që duket se këmbët e tij dridhen.

Pamjet janë regjistruar gjatë takimi që Putini pati të martën me Miguel Díaz-Canel, presidentin e Kubës dhe liderin e partisë komuniste të vendit.

Pavarësisht se paraqitjet e tij publike janë menaxhuar me kujdes në skenë nga propagandistët e Kremlinit, shenjat se Putini, 70 vjeç, po vuan nga probleme shëndetësore kanë qenë të dukshme në shumë raste këtë vit, duke nxitur spekulime dhe thashetheme, shkruan “Daily Mail”.

Putin me fytyrë të fryrë shihet duke buzëqeshur me zell teksa flet me Díaz-Canel përpara një oxhaku mermeri në Moskë.

Dora e tij e majtë shihet e mbështjellë fort rreth krahut të karriges së bardhë ku është ulur, si për të tentuar të stabilizohet.

Dora e djathtë e Putinit duket se po përleshet me diçka, dhe ai troket me këmbët e tij dhe i përzien nëpër tapetin me lule.

Go to TOP