Vdes ish-basketbollisti i NBA-së

Ka vdekur ish-baskebollsti i NBA, Darius Morris.

Morris vdiq në moshën 33-vjeçare.

Ai luajti në Michigan përpara se të ishte pjesë e Los Angeles Lakers në vitin 2011.

Lajmin e konfirmoi familja e ish-basketbollistit amerikan në një deklaratë për TMZ Sports.

“Me pikëllim të madh njoftojmë për ndarjen nga jeta të djalit tonë të dashur, Darius Aaron Morris”, thuhet në konfirmim.

Morris luajti dy sezone me Wolverines.

Ai kishte mesatarisht 15.0 pikë, 6.7 asistime dhe 4.0 asistime.

Go to TOP