Kosova.info

Ujësjellësi jep detaje për furnizimin me ujë në Drenas, ka ndërprerje për disa orë

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka bërë të ditur se si pasojë e reshjeve të dendura të shiut dhe vërshimeve, është duke vazhduar turbullira e lartë e ujit në kanalin e Ibrit.

Në njoftimin e lëshuar kanë treguar se në Drenas e kanë filluar trajtimin e ujit në orët e mesnatës me kapacitet të ulët trajtimi, duke filluar edhe furnizimin me ujë në orët e mëngjesit të sotëm.

“Drenasi sot furnizohet nga ora 6:00-11:00, pastaj duhet akumulim, për t’u rikthyer furnizimi me ujë në orët e darkës. Pikat e larta në Drenas që nuk janë furnizuar me ujë nga sistemi i furnizimit, kanë autobotin (auto cisternën) si alternativë për situatën që po kalojmë”, thuhet në njoftim. /Kosova.info/

escort mersin - izmir escort