SPORTTop Lajmi

Tyson Fury poston një video nga seanca stërvitore dhe është njëra ndër më brutalet

Dy herë kampioni i pamposhtur i botës në peshën e rëndë, Tyson Fury, ka publikuar së fundmi një video të një prej ushtrimeve të tij rraskapitëse të kondicionimit dhe është absolutisht brutale.

Klipi e shfaq Furyn duke marrë goditje të egra në brinjë nga një top stërvitës, ndërsa është i shtrirë në shpinë.

Është e qartë se Fury është ende duke u stërvitur fort pas fitores së tij historike me nokaut në luftën e fundit të trilogjisë së tij me Deontay Wilder.

Klipi, i cili u postua në Twitterin e Furyt, tregon babanë e tij John Fury në mënyrë të përsëritur duke goditur me një top që peshon mjaftueshëm djalin e tij.

Fury, kampioni aktual i peshave të rënda WBC, madje inkurajon babanë e tij që të vazhdojë me stërvitjen, pavarësisht pamjes së tij brutale.

Fury bërtiti: “Hajde! Më godit mua, më pëlqen!”.

John Fury duket se po shijon rolin e tij së bashku me Tyson, edhe pse ai është i ndaluar të vizitojë SHBA për shkak të dosjes së tij kriminale, dhe si i tillë, nuk u lejua në Las Vegas për të parë luftën brilante të djalit të tij.

Shfaq më shumë