Tri raste të reja dhe një i vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Shqipëri

Një 73 vjeçare e ka humbur betejën me COVID-19 në 24 orët e fundit në Shqipëri.

Në ndërkohë, Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se janë konfirmuar edhe tre raste pozitive nga 3583 testime.

Aktualisht janë 71 pacientë aktivë me COVID-19 në Shqipëri, ndërsa trajtim spitalor të specializuar po merr një pacient.

Janë shëruar shtatë qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,982 që nga fillimi i pandemisë.

Statistika (26 Qershor 2021)

Raste të reja ditore        3
Të shëruar në 24 orë     7
Të shtruar në spitale      1
Humbje jete në 24 orë   1
Testime ditore                3853

Testime totale            792,878
Raste pozitive             132,509
Raste të shëruara        129,982
Raste Aktive                 71
Humbje jete                  2,456

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë          28
Shkodër       18
Lezhë           6
Durrës          5
Elbasan       5
Berat             3
Dibër             2
Kukës           2
Fier              1
Vlorë             1

Go to TOP