Tahiri: AAK nuk e mbështetë shpërbërjen, kërkon shkarkimin ose dorëheqjen e Kurtit

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, deklaroi se AAK-ja nuk e mbështetë shpërbërjen e Kuvendit të Kosovës, por kërkon shkarkimin ose dorëheqjen e kryeministrit.

Këtë ai e tha gjatë një konference për media të mbajtur sot, duke shtuar se “partia e tij nuk e bën këtë sepse është një taktikë e Kurtit për të shkuar në zgjedhje në mes të korrikut, kur mendon se e ka diasporën këtu, dhe kur i njëjti mendon që të ikë prej përgjegjësive që kanë ndodhur”.

Go to TOP