Kosova.info

Syla, Kurtit: Mos u bon tosh, se e din edhe ti e edhe na që po rren apet

Gazetari Valon Syla ka ironizuar me deklaratën e kryeministrit Albin Kurti, pasi ky i fundit ka treguar se ka bërë kompromis për çështjen e targave pasi ishte paralajmëruar nga ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeff Hovenier se situata në veri të Republikës së Kosovës “mund të përkeqësohej rëndë dhe në mënyrë të pakthyeshme”, raporton Gazeta Express.

Syla përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se edhe ai ka disa informata për Qeverisjen e tij dhe gabimet e qëllimta të ministrave të Qeverisë.
Madje ai iu drejtua Kurtit me ” Mos u bon tosh, se e din edhe ti e edhe na që po rren apet”.

“Albin, hajde se edhe une i kom plotë informata që si ki ti. Jo për Veri, por për Qeverisjen tonde dhe gabimet e qëllimta të ministrave të tu.
Mos u bon tosh, se e din edhe ti e edhe na që që po rren apet. Ti je veç destruktiv dhe vetdestruktiv”.

Më të fundit

escort mersin - izmir escort