Superliga vazhdon sot me dy sfida interesante

Superliga e Kosovës në futboll, sot vazhdon me dy ndeshjet e fundit të xhiros së 30-të.

Llapi në ‘Zahir Pajaziti’ e pret Fushë Kosovën, në një ndeshje ku llapjanët vetëm me fitore mund të mbesin akoma në garën për kreun e tabelës.

Llapi aktualisht ndodhet në pozitën e tretë me 55 pikë, pesë me pak se lideri i tabelës, Ballkani.

Ndërkaq në sfidën tjetër të ditës së sotëm, Malisheva i bën ‘konak’ Prishtinën, në një ndeshje ku pikët janë tejet të rëndësishme për të dy skuadrat.

Malisheva renditet e katërta me 52 pikë dhe është në garë për të siguruar një vend që dërgon në Evropë, derisa Prishtina ndodhet në vendin e katërt me 40 sosh.

Prishtinasit përmes Kupës së Kosovës synojnë të sigurojnë dajën në Evropë.

Superliga /Java e 30-të

Sot takohen:

Llapi-Fushë Kosova

Malisheva-Prishtina

Të gjitha ndeshjet fillojnë në orën 15:00.

Go to TOP