Superliga rikthehet këtë fundjavë me disa superpërballje

Skuadrat elitare rikthehen në aksion këtë vikend me ndeshjet e xhiros së 29-të.

Ky vikend parashikohet të jetë i “nxehtë” pasi tashmë garat në Superligën e Kosovës kanë hyrë në fazën përfundimtare dhe më të zjarrtë.

Xhiroja e 29-të, nis të shtunën pasdite, ku do të Drita-Liria, Prishtina-Gjilani dhe Feronikeli 74’-Ballkani, ndeshje këto që pritet të prodhojnë duele joshëse pasi që pikët janë të rëndësishme në të tri ndeshjet.

Ndërkaq, dy duelet e fundit të kësaj xhiro, luhen të dielën pasdite, ku ballafaqohen Fushë Kosova-Malisheva dhe Dukagjini-Llapi, kjo e fundit konsiderohet një nga sfidat më të rëndësishme të kësaj fundjavë pasi që pikët janë jashtëzakonisht të vlefshme për të dy skuadrat me ambicie të ndryshe, klinasit janë në garë për të siguruar ekzistencën në elitën e futbollit tonë, derisa llapjanët synojnë fitore për ta mbajtur edhe më tutje kreun e tabelës.

Superliga / Java e 29-të

Të shtunën takohen:

Drita-Liria

Prishtina-Gjilani

Feronikeli 74’-Ballkani

Të dielën takohen:

Dukagjini-Llapi

Fushë Kosova-Malisheva

Go to TOP