Superkompjuteri parashikon tabelën përfundimtare të Premierligë, befasi të shumta

Pas fillimit të sezonit 2022/23 në Premierligë, një superkompjuter ka parashikuar kampionin dhe tabelën përfundimtare për këtë kampionat.

Sipas parashikimit, të publikuar nga “The Sun”, Manchester City do të shpallet sërish kampion në elitën e futbollit anglez.

Liverpooli është parashikuar gjithashtu që të mbyllë sezonin si nënkampion, teksa superkompjuteri ka parashikuar që Arsenali do të rikthehet në zonën e Ligës së Kampionëve, duke përfunduar i treti në tabelë.

Parashikimi befasues është ai për Manchester Unitedin, që pavarësisht se po kalon formë të mirë dhe ka bërë përforcime gjatë verës, mendohet se do të mbetet jashtë top-katërshes sërish.

Befasues është edhe parashikimi për Chelsean gjithashtu.

Tabela e parashikuar nga superkompjuteri për sezonin 2022/23 në Premierligë:

Go to TOP