Kosova.info

Presidenti shqiptar: Shqipëria përkrah heqjen e vizave për Kosovën

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj ka thënë se shteti i tij përkrah liberalizimin e vizave për Kosovën.

Me anë të një postimi në Tëitter, ai gjithashtu ka thënë se Shqipëria gjithashtu është për dialogut Kosovë – Serbi, i cili sipas tij duhet të përfundojë me njohje reciproke.
Postimi i Begajt:

Shqipëria mbështet liberalizimin e vizave për Kosovën dhe thekson se negociatat Kosovë – Serbi duhet të përfundojnë me njohje reciproke.

escort mersin - izmir escort