Southampton rikthehet në Premier League

Southampton ka arritur një rikthim triumfues në Premier League duke mposhtur Leeds United me rezultatin 1-0 në finalen e “play-off” të Championship.

Ndeshja e zhvilluar të dielën në stadiumin e famshëm “Wembley” ka parë ekipin e Southampton të sigurojë fitoren dhe kthimin në elitën e futbollit anglez pas vetëm një sezoni në Championship.

Goli vendimtar është shënuar në minutën e njëzet e katërt nga Armstrong, pas një asistimi nga Smallbone.

Kjo fitore e rëndësishme i jep mundësinë Southampton të rikthehet në Premier League dhe të garojë me më të mirët.

Go to TOP