Situata e sigurisë në vend, Kurti takon komandantin e KFOR-it

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, mirëpriti komandantin e KFOR-it, gjeneralmajor Özkan Ulutas.

Përmes një njoftimi për medie bëhet e ditur se në takim u bisedua për bashkëpunimin ndërmjet Kosovës dhe misionit të NATO-s në Kosovë – KFOR, si dhe për situatën e sigurisë në vend.

“Në takim u vlerësua se komunikimi dhe takimet e rregullta janë në shërbim të bashkërendimit sa më të mirë ndërmjet institucioneve të sigurisë. Kryeministri e falënderoi komandantin Ulutas për bashkëpunimin e mirë, për rolin dhe kontributin e tij dhe të KFOR-it për sigurinë dhe paqen”, thuhet në njoftim. /Kosova.info/

Go to TOP