Silvinjo pas fitores: Po, i morëm përgjigjet

Trajneri i kuqezinjve, Silvinjo ka folur pas suksesit 3-0 përballë Lihtenshtejnit në miqësoren e parë të qershorit, duke theksuar se ka marrë përgjigjet e duhura nga të besuarit e tij.

“Po, i mora përgjigjet. Lojtarët janë të karikuar, po punojnë shumë, kanë bërë një punë shumë të mirë të gjithë”.

Gjendja e Brojës dhe Asanit – “Të gjithë janë të përgatitur dhe të gatshëm për të luajtur. Jo vetëm Broja dhe Asani, por edhe të tjerët nuk kanë luajtur shumë. Ajeti nuk luante prej tre muajsh, por sot qëndroi 60 minuta në fushë. Donim tu jepnim minuta lojtarëve që kanë luajtur më pak”.

Gjasula e Hoxha apo Seferi e Ramadani – “Kemi dy grupe lojtarësh dhe njëri prej tyre është me ata lojtarë që kanë ardhur më vonë: Seferi, Ramadani, Abrashi e Gjimshiti. Pjesa tjetër ka punuar dhe kishim mundësi ti shikonim në aksion”.

Go to TOP