Driver Booster - Download Free for Windows 11, 10, 8, 7

Driver Booster: Free updater for Windows 11/10. Renew drivers for graphics, USB, audio, screen, network, printer, and mouse efficiently.!
Get it now for FREE !

Driver Booster Driver Booster Download

Shakira thotë se Pique e tradhtoi gjatë kohës kur ajo po merrej me babanë e saj të sëmurë

Shakira tha se ishte në “modalitet mbijetese” pas ndarjes së saj nga Gerard Pique.
Ylli 46-vjeçar i muzikës pop foli për ndarjen e saj të bujshme nga ish-ylli i Barcelonës, Pique, i cili pretendohet gjerësisht se e kishte tradhtuar, shkruan SportBible.

Dyshja kishin qenë së bashku për 11 vjet para ndarjes dhe kishin dy fëmijë së bashku: Milanin, 10 vjeç dhe Sasha, tetë vjeç. Megjithatë, fituesi i Kupës së Botës, Pique, që atëherë ka nisur një lidhje të re me Clara Chia Marti.
Rreth 14 muaj pas ndarjes, Shakira i tha revistës Billboard: “Ndihem si një mace me më shumë se nëntë jetë; sa herë që mendoj se nuk mund të bëhem më mirë, papritmas më vjen një erë e dytë”.
“Kam kaluar nëpër disa faza: mohim, zemërim, dhimbje, zhgënjim, përsëri zemërim, përsëri dhimbje”.

“Tani jam në një fazë mbijetese. Si, thjesht ngrini kokën mbi ujë. Dhe është një fazë reflektimi. Dhe një fazë pune shumë e vështirë dhe kur kam kohë me fëmijët e mi, e kaloj vërtet me ta”, tha Shakira.
Duke folur për People en Español, këngëtarja kolumbiane kishte pohuar më parë se ishte “tradhtuar” nga Pique menjëherë pasi babai i saj, William Mebarak Chadid, përfundoi në spital pas një rënieje të keqe.

Interpretuesja e hitit “Hips Don’t Lie” shpjegoi: “Ai shkoi në Barcelonë për të më ngushëlluar pasi u zhyta në trishtim për shkak të ndarjes sime”.

“Ndërsa ishte në bashkësinë e parë të Milanit, ai u plagos rëndë në një aksident. Gjithçka ndodhi menjëherë. Shtëpia ime po shkatërrohej. Po mësoja përmes shtypit se isha tradhtuar ndërsa babai im ishte në ICU (trajtim intensiv)”.
“Njeriu që kam dashur më shumë në jetën time, babai im, po më linte kur kisha më shumë nevojë për të. Nuk mund të flisja me të, apo të shkoja te miku im më i mirë për këshillat që kisha aq shumë nevojë”, tha Shakira.

Për babain e saj, Shakira shtoi: “Ai e ka kapërcyer COVID-in një herë, dy aksidente, një pneumoni dhe pesë operacione – të gjitha këto në moshën 91-vjeçare, në më pak se gjashtë muaj”.

“Babai im është shembulli më i madh i qëndrueshmërisë dhe nëna ime ka qenë pranë tij ditë e natë. Ata të dy kanë qenë një reflektim i asaj ëndrre që nuk u realizua për mua”, deklaroi artistja.

Go to TOP