Ruud van Nistelrooy bëhet asistent i Erik ten Hag te United

Ruud van Nistelrooy është kthyer në Manchester United si asistent i trajnerit Erik ten Hag.

Ky është një tjetër hap që drejtuesit e United shpresojnë se do të rikthejë njëzet herë kampionët e Anglisë te lavdia e dikurshme.

Erik ten Hag ka nënshkruar një zgjatje të kontratës që do ta mbajë atë në klubin e Premier League deri në vitin 2026, pavarësisht një sezoni të dobët në të cilin United përfundoi i teti në renditje.

Van Nistelrooy, i cili ka një histori të lavdishme si sulmues i United, udhëhoqi PSV Eindhoven në një përfundim në vendin e dytë në Eredivisie dhe një triumf të Kupës së Holandës në sezonin 2022/23.

Go to TOP