Rrahen mes veti dy familje në Podujevë, pesë burra dërgohen në burg

Policia  e Kosovës ka arrestuar dje në Podujevë pesë persona anëtarë të dy familjeve që janë rrahur mes veti.

Sipas policisë, gjatë përleshjes ata kanë përdorur edhe shkopinj druri.

Të lënduarit janë dërguar në tretman mjekësorë në QKUK.

Lidhur me rastin janë arrestuar pesë të dyshuar meshkuj kosovar dhe me vendim të prokurorit dërgohen në mbajtje.      

“Podujevë 14.04.2022-12:40.Raportohet se pas një mosmarrëveshje janë rrahur mes veti dy familje ku janë përdor edhe shkopinj druri. Të lënduarit janë dërguar në tretman mjekësorë në QKUK. Lidhur me rastin janë arrestuar pesë të dyshuar meshkuj kosovar dhe me vendim të prokurorit dërgohen në mbajtje”, thuhet në njoftim. 

Go to TOP