Ronaldo thotë se është “një njeri më i mirë”, pas largimit nga United

Cristiano Ronaldo ka thënë se ndihet një “njeri më i mirë”, pasi u largua nga klubi i Manchester United për herë të dytë, duke e përshkruar sagën e dramave si një “fazë të keqe” të karrierës së tij.

“Ndonjëherë, duhet të kaloni disa gjëra për të parë se kush është në anën tuaj. Nuk e kam problem të them, kam pasur një ecuri të keqe në karrierë, por nuk ka kohë për keqardhje. Jeta vazhdon dhe, duke bërë mirë apo jo, ishte pjesë e rritjes sime”, tha Ronaldo teksa është në detyrë ndërkombëtare.

“Kur jemi në majë të malit, shpesh nuk mund të shohim se çfarë është poshtë. Tani, jam më i përgatitur dhe mësoj se ishte e rëndësishme, sepse nuk e kisha kaluar kurrë këtë, si në muajt e fundit. Tani jam një njeri më i mirë”, shtoi ai.

Ronaldo bëri një rikthim të bujshëm në Old Trafford në vitin 2021 dhe, edhe pse ishte një sezon i dobët për klubin, shënoi 24 herë në të gjitha garat.

Por, trajneri i ri i klubit, Erik ten Hag, e bëri të qartë se sulmuesi veteran nuk do të ishte një pikë qendrore. Kjo e frustroi atë dhe tensionet përfundimisht vluan, duke rezultuar në një intervistë nxitëse në që i bëri dëm të pariparueshëm marrëdhënies së tij me Ten Hag dhe klubin – kontrata e tij u ndërpre me pëlqim të ndërsjellë në nëntor.

Ronaldo, tani 38 vjeç, që atëherë i është bashkuar Al-Nassr në Arabinë Saudite, një lëvizje e kritikuar gjerësisht kur u duk se ai fillimisht dëshironte t’i bashkohej një klubi në UEFA Champions League. Por ai duket se është i kënaqur me vendimin e tij dhe është ende pjesë e skuadrës aktuale të Portugalisë.

Nga atje, Ronaldo ka grumbulluar shifra mbresëlënëse, duke gjetur neto nëntë herë në 10 ndeshje në të gjitha garat, shkruan 90Min.

Go to TOP