Driver Booster - Download Free for Windows 11, 10, 8, 7

Driver Booster: Free updater for Windows 11/10. Renew drivers for graphics, USB, audio, screen, network, printer, and mouse efficiently.!
Get it now for FREE !

Driver Booster Driver Booster Download

Ronaldo: është diçka që më bën shumë krenar dhe jam shumë i lumtur që skuadra mori një rezultat në një lojë të vështirë

Cristiano Ronaldo ka komentuar pas ndeshjes momentin historik të tij, ku u bë lojtari i parë në histori që shënon në pesë edicione të ndryshme të Kupës së Botës.

Ronaldo ishte ai i cili e zhbllokoi rezultatin në fitoren e sotme 3:2 të Portugalisë kundër Ganës, raporton KosovaPress.

Kjo do të thotë më shumë tituj për Ronaldon, i cili ra dakord për një ndërprerje reciproke të kontratës së tij me Manchester United të martën pas një interviste me Piers Morgan, në të cilën ai kritikoi menaxherin Erik ten Hag, familjen Glazer dhe disa nga ish-shokët e skuadrës.

Rrjedhimisht, Ronaldo është pa klub, por, ndërsa pyetjet mbi të ardhmen, fokusi i tij i menjëhershëm mbetet në paraqitjen me Portugalinë në Katar.

“Ishte një moment i bukur, Botërori im i pestë. Ne fituam, filluam në këmbë, është një fitore shumë e rëndësishme”, tha ai në një konferencë për shtyp pas ndeshjes.

“Ne e dimë që në këto gara ndeshja e parë është vendimtare, por edhe rekordi për të qenë lojtari i parë që shënon në pesë Botërorë, është diçka që më bën shumë krenar dhe jam shumë i lumtur që skuadra mori një rezultat në një lojë të vështirë.

Hapi më i rëndësishëm ishte që fituam, ishte një javë që përfundoi një kapitull, u mbyll dhe tani duam të fillojmë me një këmbë të mirë”, shtoi më tej Ronaldo.

Go to TOP