Real Madrid, Barcelona dhe PSG në ‘luftë’ për talentin 16-vjeçar të River Plate

Muajin e kaluar doli se Barcelona ishte e interesuar për yllin e River Plate, Franco Mastantuono, dhe tani thuhet se ky talent po ndiqet nga afër edhe nga Real Madridi. Organizatori është lojtari më i ri që ka luajtur në SuperClasico mes Boca Juniors dhe River, dhe gjithashtu u bë golashënuesi më i ri ndonjëherë i River kohët e fundit.

Sipas mediumit TNT Sports, Real Madridi është gjithashtu i interesuar për Mastantuono dhe do të konsiderojë të bëjë një ofertë për të në vitin 2025.

Pikërisht atëherë ai mbush 18 vjeç dhe mund të kalojë ligjërisht në Evropë, por siç kanë treguar Los Blancos me Endrick Felipe, ata nuk kanë frikë të angazhohen për talentet e rinj.

Megjithatë, deri atëherë, ata janë të lumtur ta lënë atë të vazhdojë të zhvillohet në River.

Aktualisht ai ka një kontratë deri në vitin 2025, por River besohet se është duke punuar për një marrëveshje të re për Mastantuono.

Përveç Barcelonës, PSG dhe Manchester United gjithashtu janë lidhur me të, dhe klauzola e tij aktuale e lirimit është 30 milionë euro.

Ai duket sikur do të jetë talenti i fundit që do të ndiqet pasi Manchester City siguroi marrëveshje për Julian Alvarez dhe Claudio Echeverri.

Go to TOP