SPORT

Real Madrid 0-0 Villarreal-Laliga 2021/2022

Real Madridi nuk ka munduar të shkojë më shumë se një barazim 0-0 në shtëpi ndaj Villarrealit në ndeshjen e vlefshme për javën e shtatë në La Liga.

Mbretërit nuk kanë arritur të qojnë serinë e fitoreve në pesë ndeshje radhazi, pasi pas katër fitoreve janë ndalur me barazim nga Villarrealit.

Rastet nuk munguan nga asnjëra skuadër, por dështuan ta tundin rrjetën dhe të marrin fitoren.

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte mbrojtësi i mysafirëve, Pau Torres, i cili u notua me 7.6.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për sulmuesin e vendasve, Rodrygo që u vlerësua me notë 6.4.