Kosova

Reagon edhe Kurti, kërkon largimin e menjëhershëm të Blerta Deliut nga posti i deputetes

Pas një deklarate të Blerta Deliut, që e quajti terrorist kunatin e ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiut, kanë reaguar politikanët, analistët dhe vet Grupi i Kumanovës.

Ndaj deputetes së PDK-së, Blerta Deliu – Kodra, ka reaguar edhe kryetari i Republikanëve të Kosovës, Faton Kurti.

Ai përmes një postimi në facebook, kërkon largimin e menjëhershëm të Deliut nga posti i deputetes.

“”Deputete” Deliu ti i quan “terroristë” ata të cilët luftuan për çlirimin e Kosovës!

Kjo të mundëson që sot ti në Kuvend të flasësh lirë dhe të paguhesh mirë për “kakarisje” pa sens.

Duhet largim i menjëhershëm nga posti i Deputetes”, shkruan Faton Kurti.

Shfaq më shumë