Rama prezanton projektin për transformimin e sheshit “Xhorxh Bush”, përfshihen disa hapësira

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka prezantuar sot projektin për transformimin e sheshit “Xhorxh Bush”.

Rama para mediave ka paraqitur projektin, teksa tha se propozimi i ri ka disa karakteristika kyçe, ku ndërlidhet edhe me hapësira tjera.

“Është koncept që ndërlidh disa hapësira. Disa vizatime këtu tregojnë se si kemi menduar ndërlidhjen e hapësirave, nga Katedralja, nga Biblioteka Kombëtare dhe hoteli Grand”, tha Rama para mediave.

Rama gjatë prezantimit ishte ma katër drejtor të komunës së Prishtinës.

Go to TOP