Prishtina zyrtarizon transferimin e Sidrit Gurit

FC Prishtina zyrtarisht ka prezantuar blerjen e futbollistit shqiptar Sidrit Guri.

Kryeqytetasit përmes një njoftimi, kanë zyrtarizuar transferimin e 30-vjeçarit.

“Sulmuesi, realizues shumë golash, 30 vjeç, i lindur në Shkodër, i bashkohet klubit më të madh në vend, FC Prishtina”, thuhet në njoftimin e FC Prishtinës.

Guri ka një karrierë të pasur, pasi në të kaluarën krahas Kukësit (ku ka fituar titullin kampion në sezonin 2016-2017) ka veshur fanellat e Vllaznisë, Korabit, Besës dhe Kastriotit në Shqipëri.

30-veçari ka bërë karrierë edhe të Oostenden në Belgjikë, para se të bashkohej me Istanbulsporin në Turqi.

Së fundmi, Guri ishte pjesë e skuadrës Citta di Varese në Serie D, Itali. /Kosova.info/

Go to TOP