Kosova.info

Barcelona po përgatitet të padisë Atletico Madridin për Griezman

Huazimi i Antonio Griezmann nga Barcelona te Atletico Madrid është gati të marrë një ndryshim të madh, me klubin katalanas të gatshëm të padisë homologët e tyre në Madrid për menaxhimin e minutave të lojtarit.

Kjo vjen nga kushtet e marrëveshjes së huazimit, me Barcelonën që përcakton se Atletico Madrid ishte i detyruar ta blinte lojtarin përgjithmonë nëse ai paraqitej për më shumë se 50 për qind të minutave për të cilat ishte në dispozicion gjatë sezonit të tij të parë në huazim.

Antoine Griezmann luajti për mbi 80 për qind të tyre.

Sipas disa raporteve, duke përfshirë ato nga COPE dhe Radio MARCA, klubi me bazë në Madrid beson se 50 përqindja e deklaruar përfshinte të dy sezonet, me trajnerin e klubit Diego Simeone që tani e përdor lojtarin vetëm nga minuta e 60-të e tutje për t’i shpëtuar klubit 40 milionë euro.

Kjo taktikë e ka bërë Barcelonën të kërcënojë me veprime ligjore kundër Atletico Madridit, me klubet tashmë të bllokuar në një mosmarrëveshje intensive.

Më të fundit

escort mersin - izmir escort