Policia ndalon veturën me targa të Serbisë që u fut ilegalisht në territorin e Kosovës

Policia ka ndaluar një automjet me targa të Serbisë, të cilin e drejtonte i dyshuari mashkull kosovar dhe gjatë legjitimimit është vërejtur se i njëjti ka hyrë ilegalisht në territorin e Republikës së Kosovës.

Sipas raportit policor, në konsultim me prokurorin është iniciuar rasti dhe procedohet në procedurë të rregullt.

Go to TOP