Policia gjen marihuanë në një veturë në Prishtinë

Policia ka ndaluar veturën me targa vendore ku gjendeshin tre burra dhe gjatë kontrollit në këtë veturë është gjetur dhe konfiskuar 15.08 gram marihuana.

Në raportin e policisë thuhet se dy prej tyre janë intervistuar si të dyshuar, ndërsa i tretë si dëshmitar.

“Policia ka ndaluar veturën me targa vendore ku gjendeshin tre persona meshkuj kosovarë. Gjatë kontrollit në veturë është gjetur dhe konfiskuar një sasi substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë në peshë 15.08 gram”.

“Dy prej tyre janë intervistuar si të dyshuar, ndërsa personi i tretë si dëshmitar dhe pas intervistimit me urdhër të prokurorit të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt”, ka njoftuar policia.

Go to TOP