Parashikimi i motit për të mërkurën

Për të mërkurën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku ka mundësi të ketë ndonjë reshje të izoluar shiu, kryesisht në Rrafshin e Kosovës.

Era do të fryjë nga veriu me shpejtësi prej 15-37 km/h.

Temperaturat do të shënojnë ngritje, me minimale që do të luhaten prej 4 deri në 7°C, ndërsa ato maksimale prej 15 deri në 18°C.

Go to TOP