Parashikimi i motit për të mërkurën

Për të mërkurën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, këto të fundit pritet të jenë më të shtuara gjatë ditës, duke u bërë kryesisht vranët. Mëngjesi do të jetë i ftohtë.

Era do fryjë kryesisht nga drejtimi i jugut me shpejtësi prej 10-28 km/h.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 1 deri në 5°C, ndërsa ato maksimale prej 17 deri në 20°C, njofton Meteo Kosova.

Go to TOP