Parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar për motin që pritet të mbajë sot në vend.

Sipas IHMK-së, sot do të ketë mot kryesisht të vranët, por dhe intervalet e shkurta me diell do të jenë prezente.

Po ashtu parashihen rritje të lehta të temperaturave të mesditës.

Go to TOP