SPORT

Notat e lojtarëve, Greuther Furth 1-3 Bayern Munich: Kimmich më i miri në fushë

Bayern Munich ka vazhduar me fitoren e radhës, duke e mposhtur me rezultat 3-1 Greuther Fuerth në kuadër të javës së gjashtë.

Thomas Muller, Joshua Kimmich dhe një autogol i vendasve sollën fitoren e bavarezëve. Cedric Itten shënoi golin e vetëm për Furthin.

Joshua Kimmich u vlerësua si lojtari më i mirë i ndeshje me notën 7.9.

Te Bayern Munich u vlerësuan edhe Thoms Muller dhe Niklas Sule.