Notat e lojtarëve, Athletic Bilbao 1-0 Real Madrid: Inigo Martinez më i miri

Athletico Bilbao ka shënuar fitore ndaj Real Madridi në çerekfinale të Kupës së Mbretit me rezultat 1-0.

Baskët ishin më të mirë nga fillimi në fund, duke patur më shumë raste shënimi.

Goli i vetëm i fitores u shënua në minutën e 89-të, kur Alex Berenguer shënoi për 1-0.

Lojtari më i mirë në këtë ndeshje ishte Inigo Martinez me notën 7.9.

Në anën tjetër sulmi i Real Madridi ishte dështim në këtë ndeshje me Vinicius, Asensio dhe Rodrygo që morën nota të ulëta.

Athletico Bilbao pasi eliminoi Barcelonën, tani eliminoi edhe Real Madridin, duke i hapur rrugë vetës drejt trofeut.

Notat e lojtarëve të Athletic Bilbao dhe Real Madrid

Go to TOP