Moti sot në Kosovë, diell dhe vranësira gjatë pasdites

Mot sot në Kosovë sot parashihet të jetë me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës ka njoftuar se gjatë pasdites parashihen vranësira të cilat vende-vende mund të sjellin riga të dobëta dhe të izoluara të shiut.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 4 deri në 7 gradë celsius, ndërsa maksimalet do të arrijnë deri në 22 gradë.

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-5m/s. 

Go to TOP