Ministri Çeku e uron Majlindën pas mbylljes së karrierës: Suksese si trajnere

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, ka folur pas përfundimit së karrierës së xhudistes Majlinda Kelmendi.

Ai i ka uruar Majlindës suksese të radhës si trajnere në këtë sport.

“Çika jonë e artë sonte mbylli karrierën e saj si sportiste aktive. Majlindës iu nda Urdhri “Shotë Galica” nga Presidentja Vjosa Osmani”, ka shkruar Çeku.

Në fund, Çeku ka falënderuar kampionen Majlinda, duke i uruar shëndet e mbarësi në të ardhmen. 

Go to TOP