Mbyllet pjesa e parë, Turqia në epërsi ndaj Holandës

Pjesa e parë e ndeshjes mes Holandës dhe Turqisë, është mbyllur me epërsinë e skuadrës turke prej 0-1.

Holanda dhe Turqia po luajnë në çerekfinalen e fundit të Evropianit ‘Gjermani 2024’.

Pjesëloja e parë mes këtyre dy skuadrave ka dhuruar një sfidë interesante, derisa ishte Akaydin (35’), i cili më kokë tundi portën e holandezëve pas asistimit të Guler.

Go to TOP