Manchester United zyrtarizon largimin e Varane

Mbrojtësi francez, Raphael Varane, përfundimisht do të largohet nga “Old Trafford”.

Kjo u bë e ditur nga vet Manchester United, përmes një njoftimi.

Varane do të largohet si futbollist i lire në fund të sezonit.

Francezi është ndarë me marrëveshje të dyanshme me skuadrën e madhe angleze.

31-vjeçari asnjëherë nuk ka arritur të tregoi vlerat e tij te United, që nga transferimi nga Real Madridi.

Për të interesim kanë shprehur nga Franca, Itali dhe liga arabe.

Go to TOP