Magjistari i vetëshpallur më i madh në botë parashikoi rezultatin e Kampionatit Evropian 2024

Milan Radonjić, i njohur më mirë si Milan Tarot, është një komedian serb dhe u bë i famshëm si interpretues tarot në emisionet në disa stacione televizive serbe.

Tashmë mediat botërore po shkruajnë për të pasi bëri parashikimet e tij për Kampionatin Evropian të Futbollit të këtij viti dhe e quajnë “magjistari më i madh i vetëshpallur në botë”.

Milan Tarot, gjoja pasardhësi i nëntë i profetit të famshëm Nostradamus, zbuloi se sa larg mendon se do të “shkojnë” favoritët në Kampionatin Evropian të këtij viti.

“Të gjitha ekipet kryesore kombëtare do të kenë rezultate të dobëta në Kampionatin Evropian 2024, përveç Anglisë”. Ajo ndoshta do të fitojë”, tha ai, raportoi Marca e Spanjës.

Edhe pse Tarot nuk specifikoi se çfarë nënkuptonte me “skuadrat drejtuese”, media e lartpërmendur deklaroi se me siguri po i referohej Spanjës, Gjermanisë dhe Francës, të cilat kishin një fillim të mirë.

Tarot tha gjithashtu se ai parashikon një “festë të madhe” pas fitores së Anglisë, dhe ai kishte fjalë veçanërisht pozitive për kapitenin e kësaj kombëtareje – Harry Kane.

“Harry Kane do të shënojë më shumë se 10 gola”, ka thënë “profeti”, gjë që mediat shkruajnë se është e vështirë për t’u arritur.

Gjegjësisht, Kane ishte kritikuar tashmë pas ndeshjes me Serbinë, kur në pjesën e parë e preku topin vetëm dy herë. Rekordi për numrin e golave të shënuar në një kampionat evropian aktualisht mbahet nga francezi Michel Platini, i cili shënoi nëntë gola në 1984. 

Milan Tarot tani parashikon se anglezi do ta thyejë atë rekord dhe nëse do të jetë i tillë mbetet për t’u parë. /Kosova.info/

Go to TOP