SPORT

“Lojtar i jashtëzakonshëm”, Klopp lavdëron Martinellin e Arsenalit

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp nuk mund të fshehë lëvdatat për të talentin e Arsenalit, Gabriel Martinelli.

Reds morën një fitore të madhe 2-0 në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Carabao Cup në Emirates Stadium, duke kaluar në finalen e madhe të Wembleyt.

Ndërsa Liverpool festoi suksesin e tyre dhe priste me padurim një finale kundër Chelseat, Klopp zgjodhi një moment për të lavdëruar 20-vjeçarin Martinelli për paraqitjen e tij ndaj Reds.

“Meqë ra fjala, Martinelli, të gjithë duhet ta mbajnë mend atë emër. Ai është një lojtar i jashtëzakonshëm”, ka thënë Klopp.

Martinelli është bërë titullar i rregullt për trajnerin Mikel Artetën gjatë muajve të fundit, duke dhuruar paraqitje brilante.

Sulmuesi brazilian ka shënuar katër gola në 13 paraqitje në ligë.

Shfaq më shumë
Back to top button
escort mersin - izmir escort