Liverpool ‘harron’ humbjen nga Crystal Palace, mposht Fulhamin

Liverpool duket se e ka ‘harruar’ humbjen nga Crystal Palace dhe i është rikthyer fitoreve.

‘Të Kuqte’ e Anglisë mposhtën Fulhamin, me rezultat 1-3, të dielën në kuadër të Premier Legaue-s.

Trent Alexander-Arnold (32’), hapi serinë e golave në këtë ndeshje duke kaluar në epërsi prej 0-1, skuadrën mike.

Megjithatë, Fulham e barazoi rezultatin përmes Timothy Castagne, që u gjend në vendin e duhur dhe me një goditje precize e mposhti Alissonin (45+2’).

Mirëpo, Liverpool ishte shumë herë më e mirë në pjesën e dytë duke e dominuar në të gjitha aspektet.

Ryan Gravenberch realizoi një eurogol për t’i kthyer epërsinë mysafirëve (53’), derisa Diogo Jota (72’), vulosi fitoren e skuadrës së Jurgen Klopp.

Sulmuesi shqiptar i Fulhamit, Armando Duka terë ndeshjen e shikojë nga bankina.

Me këtë fitore, Liverpool merr pozitën e dytë me 74 pikë, aq sa ka edhe Arsenali ndërsa Fulham renditet në vendin e 12-të me 42 sosh.

Go to TOP