Kosova.info

Lirohen nafta e benzina për Bajram, Ministria publikon tavanin e çmimeve për 24 orë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka njoftuar për limitin e çmimeve për shitjen e karburanteve në 24 orët e ardhshme.

Sipas vendimit të MINT, çmimi maksimal i lejuar për shitjen e naftës është 1 euro e 76 centë, i benzinës 1 euro e 69 centë dhe i gasit 78 centë.

Krahasuar me dje, nafta është liruar për 2 centë e benzina për 3 centë.

Këto çmime vlejnë prej sot në ora 10:00 dhe do të jenë të vlefshme gjatë 24 orëve të ardhshme.

escort mersin - izmir escort