Lajm i keq për Realin, Tchouameni humb finalen e Ligës së Kampionëve

Një lajm i keq të hënën vjen për Real Madridin dhe tifozët e kësaj skuadre me nam në botë.

Mesfushori Aurelien Tchouameni nuk do të jetë e gatshëm për finalen e madhe të Ligës së Kampionëve.

Lojtari ishte lënduar në gjysmëfinalen kundër Bayernit të Munihut, duke pësuar një frakturë në këmbën e majtë.

Sipas mediave spanjolle, Tchouameni ende nuk është shëruar dhe nuk do të jetë i gatshëm për finalen e Ligës së Kampionëve, ndeshje kjo që do të luhet më 1 qershor.

Tashmë Tchouameni thuhet së është tërësisht i fokusuar te rikuperimi në për Euro 2024, ku synon të jetë protagonist me Kombëtaren e Francës.

Go to TOP