Driver Booster - Download Free for Windows 11, 10, 8, 7

Driver Booster: Free updater for Windows 11/10. Renew drivers for graphics, USB, audio, screen, network, printer, and mouse efficiently.!
Get it now for FREE !

Driver Booster Driver Booster Download

Kush do ta fitojë Ligën e Kampionëve në 2021-22? Favoritët, autsajderat dhe shanset e tyre

Liga e Kampionëve do të kthehet në shkurt me klubet elitare të Evropës që rifillojnë luftën për t’u kurorëzuar kampion kontinental.

Kampioni në fuqi, Chelsea në 1/8 e finales do të jetë kundër skuadrës franceze Lille, por e dinë se vetëm Real Madridi e ka mbrojtur me sukses titullin në epokën moderne.

Nga ekipet si Paris Saint-Germain, Bayern Munich dhe Real Madrid, Goal.com ka gjithçka që ju duhet të dini për favoritët e Ligës së Kampionëve, jo-favoritët dhe autsajderat.

Kush janë favoritët për të fituar Ligën e Kampionëve?

Manchester City është në shanset 11/4 për të fituar titullin e parë të Ligës së Kampionëve këtë sezon. Lojtarët e Pep Guardiolës do të përballen me Sportingun në 1/8-ën dhe do të jenë të sigurt për eliminimi e skuadrës portugeze. Nënkampionët e sezonit të kaluar, City do të kërkojë të përdorë përvojën e të luajturit në finalen e parë të Ligës së Kampionëve për të shkuar më mirë këtë vit dhe, në fazën e grupeve, ata bënë disa paraqitje mbresëlënëse për të përfunduar mbi Paris Saint-Germain. Megjithatë, ata humbën dy nga tre ndeshjet e tyre në rrugë në Grupin A dhe mund të jenë të pambrojtur larg stadiumit Etihad kundër kundërshtarëve me cilësi të lartë.

Shanset e Bayern Munichut për të fituar garën më të madhe për klube në Evropë janë 7/2 dhe bavarezët ishin në formë të pamëshirshme në fazën e grupeve, duke fituar të gjashtë ndeshjet e tyre, duke shënuar 22 gola në proces. Kampionët e Evropës në vitin 2020, Bayern është një nga skuadrat më të mira sulmuese në kompeticion, duke mburrur me kërcënime për gola nga e gjithë fusha, jo më pak në formën e Robert Leëandoëski. Sulmuesi polak tashmë ka nëntë gola në turne dhe, në moshën 34-vjeçare, aftësia e tij e pamëshirshme në fushë nuk tregon shenja ngadalësimi. Bayern do të presë që të përparojë me lehtësi nga ndeshja e 1/8-ës kundër debutuesve të fazës eliminatore RB Salzburg dhe kampionët e Bundesligës do të jenë një skuadër që çdo ekip do të dëshirojë ta shmangë.

Më pas në baste vijnë Liverpool  dhe Chelsea, të  cilët kanë shanset 5/1, përkatësisht7/1 për t’u kurorëzuar fitues. Kampioni aktual i Evropës, Chelsea do të kërkojë të imitojë performancën e tyre në turneun e sezonit të kaluar, ku vazhdoi të përmirësohet në çdo raund deri në triumfin në finale kundër Manchester Cityt. Ndërkohë, Liverpooli dukej i mrekullueshëm në fazën e grupeve, duke marrë 18 pikë nga 18 të mundshme.

Kush tjetër është në garë për të fituar Ligën e Kampionëve?

Paris Saint-Germain është në shanset 8/1 për të ngritur përfundimisht trofeun këtë vit, por ata përballen me një përplasje të vështirë në raundin e parë me eliminim direkt,pasi takohen me 13 herë kampionin, Real Madridin. Pas nënshkrimit të Lionel Messit, pritshmëritë në kryeqytetin francez janë të mëdha që të sigurohet titulli i parë i Ligës së Kampionëve këtë sezon, megjithëse skuadra arriti vetëm tre fitore nga gjashtë ndeshje në fazën e grupeve.

Ajax  ishte një nga ekipet surprizë të fazës së grupeve, duke marrë gjashtë fitore nga gjashtë ndeshje për të siguruar një vend në 16 të fundit. Gjysmëfinalistët nga 2019 janë me shanset 14/1 dhe do të shijojnë shanset e tyre për të vazhduar në garë pasi janë vënë përballë Benfikës së Portugalisë.

Shanset e Real Madridit për të fituar Ligën e Kampionëve nën drejtimin e trajnerit Carlo Ancelotti janë 18/1 , dhe skuadra më e suksesshme në historinë e kompeticionit ka një atmosferë të veçantë rreth tyre kur bëhet fjalë për kompeticionin kryesor të klubeve evropiane. Los Blancos i pret një ndeshje e e vështirë kundër Paris Saint-Germainit, por prestigji dhe origjina e tyre në Ligën e Kampionëve do të thotë se ata do të shkojnë në ndeshje me shumë besim.

Manchester United është gjithashtu 18/1 për të fituar Ligën e Kampionëve dhe, pasi kryeson grupin e tyre, do të përballet me Atletico Madridin.

Kush janë të autsajderat për të fituar Ligën e Kampionëve?

Skuadra italiane Juventus  ka shanse 28/1  dhe skuadra e Max Allegrit ka qenë më pak mbresëlënëse se zakonisht, në Evropë ata kanë prodhuar disa paraqitje të forta. Ndaj Villarrealit në 1/8, skuadra e Torinos do të jetë favorit i qartë.

Atletico Madrid ka një vlerësim prej 33/1, megjithatë kampionët e Ligës kanë qenë të dobët këtë sezon, pavarësisht rikthimit të Antoine Griezmann në klub gjatë verës. Skuadra nga kryeqyteti spanjoll është krenare që është një skuadër e fortë mbrojtëse nën Diego Simeonen, por këtë sezon ata janë dukur më të prekshëm se kurrë dhe kanë pranuar në pesë nga gjashtë ndeshjet e tyre evropiane. Një udhëtim në Old Trafford i pret në 16 të fundit në atë që duket si një përballje potencialisht e barabartë kundër Manchester United.

Kampionët e Italisë, Inter, kanë shanset 50/1 , dhe përfunduan në vendin e dytë pas Real Madridit në Grupin D, duke humbur të dyja ndeshjet që luajtën kundër skuadrës spanjolle. Lojtarët e Simone Inzaghit janë e din se në ndeshjen e tyre me eliminim direkt me Liverpoolin kanë shanse të vogla, por nëse mund të marrin një barazim në Merseysiders, do të jenë shumë të entuziazmuar.

Kampionët e Ligës së Evropës, Villarreal, kanë shanset 150/1, dhe Yelloë Submarine kanë treguar në ndeshjet e tyre me Chelsean dhe Manchester United këtë sezon se mund të shkojnë ballë për ballë me skuadrat më të fuqishme të kontinentit, pavarësisht se vijnë nga një qytet me një popullsi prej 50,000 banorësh.

Go to TOP