SPORT

Kuka takohet me Çekun dhe Krasniqin, diskutohet për të ardhmen e xhudos

Trajneri i xhudos, Driton Kuka, ka bërë të ditur se është takuar me Ministrin Kulturës, Rinisë dhe Sportit Hajrulla Çeku, si dhe me presidentin e Komitetit Olimpik të Kosovës, Ismet Krasniqin, si dhe me kryetarin e Federatës së Xhudos, Agron Kuka.

Takimi është zhvilluar në Qendrën Kombëtare të Xhudos në Pejë ku është diskutuar për të ardhmen e këtij sporti.

Në vijim postimi i plotë i Kukës në rrjetet sociale:

Në Qendrën Kombëtare të Xhudos sot kishim takim pune me Ministrin Çeku dhe Kryetarin e KOK Krasniqi, Kryetarin e FXHK Agronin për të ardhmen e Sportit të xhudos por edhe mbarë Sportit tonë në përgjithësi!

Xhudo si brend i shtetit tonë të ri do filloj të jetësohet së shpejti!

Takimi u mbajt në Pejë qytetin e vendlindjes së 3 Kampioneve tona Olimpike, talentët nga të gjitha trevat Shqiptare së shpejti do kaliten këtu për të krijuar një vazhdimësi të medaljeve për vendin tonë!

Shfaq më shumë
Back to top button
escort mersin - izmir escort