Driver Booster - Download Free for Windows 11, 10, 8, 7

Driver Booster: Free updater for Windows 11/10. Renew drivers for graphics, USB, audio, screen, network, printer, and mouse efficiently.!
Get it now for FREE !

Driver Booster Driver Booster Download

Kaos dhe tentativë zjarrvënie në Kuvendin e Shqipërisë, agjentët e Byrosë Kombëtare të Hetimit në vendngjarje

Seanca plenare e kësaj të hëne në Kuvendin e Shqipërisë është shoqëruar me përplasje të forta mes deputetëve të opozitës dhe efektivëve të Gardës, ku pati dhe një tentativë për zjarrvënie nga ana e deputetit Flamur Noka.

Në përfundim të seancës bëhet me dije se në sallën e parlamentit kanë shkuar agjentët e Byrosë Kombëtare të Hetimit të cilët anë nisur mbledhjen e provave.

Ashtu sikurse ka ndodhur dhe gjatë seancave të kaluara, deputetët e opozitës bllokuan me karrige foltoren e Kuvendit.

LSA

Më pas nga kamerat u kap se deputeti Flamur Noka tenton t’i vëjë zjarrin parlamentit, pasi shihet teksa ndez disa fleta dhe i vendos poshtë grumbullit me karrige.

Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla përjashtoi deputetin demokrat dhe mbylli seancën plenare ku ligjvënësit do të flisnin për problematikat e zgjedhësve.

Ka qenë ndërhyrja e Gardës ajo e cila ka bërë të mundur shuarjen e zjarri dhe mospërhapjen e flakëve.

Gjithashtu në seancë pati dhe flakadanë që u ndezën, duke e bërë të pamundur zhvillimin e punimeve të Kuvendit. Seanca këtë të hënë zgjati vetëm 17 minuta.

Go to TOP