Juventus s`lejon humbjen nga Bologna

Dhjetë minutat e fundit të ndeshjes midis Bolognës dhe Juventusit kanë qenë tejet dramatike, me skuadrën e Torinos që arriti të barazojë rezultatin nga 3-1 në 3-3.

Kjo ndeshje është zhvilluar të hënën në “Stadio Renato Dell’Ara” dhe ishte pjesë e javës së tridhjetë e shtatë të Serie A.

Bologna e nisi fuqishëm ndeshjen, duke gjetur epërsinë që në minutën e dytë me një gol të shënuar nga Calafiori. Vetëm dhjetë minuta më vonë, Castro ka dyfishuar avantazhin, duke e mbyllur pjesën e parë me rezultatin 2-0.

Në fillim të pjesës së dytë, Calafiori ka shënuar golin e tij të dytë dhe të tretin për Bolognën, duke e thelluar epërsinë në 3-0.

Megjithatë, Juventusi nuk është dorëzuar. Në minutën e shtatëdhjetë e gjashtë, Chiesa ka shënuar golin e parë për Juventusin, duke e ngushtuar rezultatin në 3-1.

Arkadiusz Milik ka shtuar edhe një gol tjetër në minutën e tetëdhjetë e tretë, ndërsa Kenan Yildiz ka barazuar rezultatin vetëm një minutë më vonë, në minutën e tetëdhjetë e katërt.

Kjo përballje dramatike përfundoi me rezultatin 3-3, duke lënë të dyja skuadrat me nga një pikë. Në tabelën e Serie A, e kryesuar nga Inter me nëntëdhjetë e tre pikë, Bologna gjendet në vendin e tretë me gjashtëdhjetë e tetë pikë po aq sa ka edhe Juventus në vendin e katërt. Në vendin e dytë gjendet Milan me shtatëdhjetë e katër pikë.

Go to TOP