Juve dhe Kean drejt ndarjes

Juventusi dhe Moise Kean është vetëm çështje ditësh kur do të ndajnë rrugët.

Sipas mediave italiane, Kean është në listën e lojtarëve që do të shtien gjatë afatit kalimtar të kësaj verë.

Lojtari nuk ia ka dal të tregojë formën e tij më të mirë në sezonin që u mbyll pak ditë më parë në Serie A. Kean nuk ka shënuar asnjë gol në edicionin e fundit.

E ardhmja e tij thuhet së do të jetë larg Torinos. Juve siç raportohet, është duke punuar që t’i gjejë një klub të ri lojtarit, kontrata e të cilit skadon në vitin 2025.

Go to TOP